Jdi na obsah Jdi na menu

V období dovolených se může vyskytnout akutní problém s vašimi rovnátky. Zde je pár rad.

1. Pokud je problém malého rozsahu, zkuste si pomoci sami - použijte svoji šikovnost. Dostupné pomůcky poskytne například manikurní sada- kleštičky, nůžtičky, pinzetka atp.

2. Pokud je problém většího rozsahu - vyhledejte odbornou pomoc.

Zde budou aktuálně  uvedena domluvená pracoviště která jsou ochotna vám pomoci

NÁVODY:

Pokud se cokoliv z aparátu uvolní a hrozí spolknutí nebo vdechnutí, je nutné volnou součástku vyjmout z úst. Opatrně aby vám volná část nevypadla do úst. Všechny vyjmuté součásti aparátu uschovejte a přineste s sebou na  akutní kontrolu.

Píchající drát - pokuste se jej opatrně zahnout, eventuelně použijte vosk.

Uvolněný zámeček - V každém případě je nutné přijít co nejdříve na akutní návštěvu (do týdne) pokud zámek zůstal pevně na oblouku a nemůže se uvolnit je možno jej ponechat. Pokud hrozí uvolnění zámku do úst - je nutné jej opatrně vyjmout viz. bod 1.

Uvolněný HYRAX -pevný aparát na rozšíření horní čelisti. Při uvolnění HYRAXU  je velká tendence  k tomu aby se již dosažené rozšíření vracelo. Pokud se odlomila část aparátu a hrozí spolknutí nebo vdechnutí, je lépe vyhledat odbornou pomoc. Pokud nepoškozený uvolněný aparát sedí na místě, objednejte se co nejdříve k nám na akutní návštěvu. 

  

AKTUÁLNĚ - DOVOLENÁ 5.3.2012. - 9.3.2012  v případě akutních problémů budeme domluveni s lékaři, kteří vám pomohou :

1.LFUK / VFN Praha 2, Kateřinská 32 T: 224 964 566

eventuelně se domluvte s vaším stomatologem / akutní problémy je možné se mnou zkonzultovat na emailu  respon@centrum.cz